Sosyal Medya Danışmanlığı

Ekol bilgisayar olarak Sosyal Medya danışmanlığı hizmeti de vermekteyiz. Sosyal Medya danışmanlığı hakkında sorular soracak olursak;

Şirketler için neden sosyal medya?

Bunun nedeni artık insanlar sizi sıkıcı web siteleri yerine eski medyayı geride bırakan sosyal medya mecralarında araştırıyor yani stalklanıyorsunuz. Sizinle etkileşime geçiyor. Markanız hakkındaki iyi ya da kötü bildirimleri size söylüyor. Kısacası artık insanlar günümüzde markaları en fazla sosyal medya mecralarında araştırıyor, onlarla etkileşime geçiyor ve oradan yenilikleri takip ediyor. Bunun sebepleri, İtibarınızı arttırmak için Günceli takip etmek için ve markanızın gücünü bir adım öteye taşımak için. Mutlaka sosyal medyadaki yerinizi kapmalısınız. Kısaca Sosyal medya yöneticiliği günümüzde markanız için en önemli marka/şirket büyümesini destekleyici unsurlardan biridir.

Ekol Bilgisayar Sosyal Medyada Sizin İçin Ne Yapar?

İçerik Yönetimi

Sürekli canlı olan sosyal medyanın uygun olacak bir şekilde düzenli beslenmesi gereklidir yani sürekli müşterilerinizi markanızın yenilikleri hakkında haberdar etmelisiniz.Ekol Bilgisayar olarak biz Markanızın değerlerini sosyal medyaya uygun hale getirir ve bu yönde yaratıcı içerikler üretiriz., videolar, görseller, blog yazıları ve gifler hazırlar sosyal medya yeniliklerini bu şekilde yakalarız.

Moderasyon

Sosyal medya hesaplarınız düzenli olarak takip edilir. Doğrudan takipçi tarafından geren yorumlar yanıtlanır. Müşteri memnuniyeti sağlamaya çalışmanız marka itibarı açısından artı yönde oldukça önemli bir yere sahiptir.

Sosyal Medya Takibi

Markanız Sosyal medyada olmasa bile insanlar sizin hakkınızda konuşurlar Ya da sosyal medyada yer alsanız da doğrudan sizinle iletişime geçmezler. Bu da kontrolümüz dışında olduğundan fark etmeden fazlasıyla büyüyebilir. Bu yüzden sosyal medyayı uygun, herkesçe kabul görmüş programlardan ve uygulamalardan takip etmek önemli.

Dijital PR

Ele alınan markanız bir bütünlük sağlanarak usulüne göre yönetilir. Seo’ya uygun metinler ve görseller seçerek marka hesaplarınızın arama motorlarında üst sıralarda doğal bir şekilde ortaya çıkması sağlanır. Sosyal medya pazarlaması için bu oldukça önemlidir.

Online İtibar ve Kriz Yönetimi

Yaptığımız sosyal medya takipleri uzmanlarımız tarafından yapılır probleme neden olabilecek konular öğrenilir. Sosyal mecralarda yayılma olmadan önlem alınır ve problemin meydana gelmemesi. Markanızla ilgili oluşabilecek sorunları önceden tahmin ederiz, araştırırız senaryoları çıkartırız. Sonradan bu senaryolara uygun bazı önlemler alırız.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal mecralarda kullanıcılar markalarla etkin bir biçimde iletişim halindedirler. Kontrolsüz bir şekilde yapılan sayfa ve kampanya yönetimleri, marka açısından çok kötü krizlere neden olabilecek sorunlar yaratmaktadır. Marka yönetimi ciddi ve hassas bir süreçtir.

Ekol Bilgisayar, krizleri fırsata çevirmekteki ustalığı ile sosyal medya alanındaki tecrübesi sayesinde sektördeki lider firmalardan biri olmaktan gurur duyar. Farklı içerik stratejileri ile yapılandırdığı marka sayfalarının diğer firmalardan çok daha önde ve farklı bir yerde konumlanmasını sağlar.

Bütün bunları firmanız için tek bir ajansın yapmasını istiyorsanız en yakın zamanda bizimle iletişime geçiniz. Hizmet sonrası herhangi bir sorun olduğunda ya da sosyal medya ile alakalı bir sorunuz varsa bizi arayabilir, hizmet sonrası teknik desteklerimizden faydalanabilirsiniz.