Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama, internet dünyasına ve elektronik ortamlara ürün ya da hizmetlerinizi sunabileceğiniz, günümüz teknolojisindeki görse ve basılı yayınlara oranla daha avantajlı ve tercih sebebi yüksek pazarlama aracıdır. Dijital pazarlama’da en etkili platform her zaman web siteleri olmuştur.

Şayet web sitenizden ürün satışı yapıyorsanız sitenizin kullanıcı odaklı olmasına ve müşterilerinizin satmış olduğunuz ürünlere ve hizmete kolayca ulaşabilmelerini sağlamalısınız.

Dijital pazarlama, markanızın satışlarını yükseltmesini sağlayan çok yönlü bir iletişim süreci olarak tanımlanmaktadır.

Son 5 yılda internet pazarlama dünyasında çok fazla şey değişti. Gelişen teknolojiler, artan bant genişlikleri ve çoğalan mobil cihazlar, yaşama şeklimizi değiştirdiği gibi, satın alma alışkanlıklarımızı da tümüyle etkiledi. Araştırmalar bakıldığında Ülkemizde yaklaşık 30 milyon internet kullanıcısı olduğunu gösteriyor ve bu sayı her geçen yıl artıyor.

Dijital pazarlama hayatımızın her yerinde, bunu farkında olana yöneticiler de bütçelerinde interaktif pazarlamaya yer vermeye başladılar. Dijital pazarlama sektörü yenilikleriyle önümüzdeki 5 yıl içinde önem kazanmaya devam edecek gibi görünüyor.

Digital Pazarlamada Web Sitesi

Kullanımı kolay ve tasarım kreatifleri doğrultusunda bir web sitesi oluşturmak, başarılı dijital pazarlama stratejileri için ilk duraktır. Web siteniz için tüm cihazlarla uyumlu responsive tasarım kullanmanız tavsiye etmekteyiz.. Ekol Bilgisayara göre kullanıcıların %67’si, mobil dostu web sitelerden satın almayı tercih ettiğini belirtirken 30 ve daha fazla Landing pages yani varış sayfası olan şirketler, az sayıda varış sayfası olan şirketlere göre 7 kat daha fazla müşteri çekmektedir. Buna göre landing page seçeneği, yolculuğunuzda mutlaka konumlanması gereken adımlar arasında yer almaktadır.