Google Ads (Adwords) Reklamları

Ekol bilgisayar olarak Google Hizmetleri de vermekteyiz. Adwords, Google’a ait olan ve ilgili kullanıcıları web sitenize çekmek için tercih edilen önemli bir platformdur. Her gün Google’da yapılan, milyonlarca aramalardan yararlanmanıza olanak sağlayan Adwords, marka veya işletmeniz için çeşitli kampanya ve reklamlar oluşturarak, size Google’da alakalı arama sonuçlarında gösterim avantajı sunar. Kullanıcılar ürününüz ile ilgili aramalarda çıkan reklamınızı tıklamak ya da tıklamamak arasında seçim yaparlar. Bu kullanıcılar firmanız için online müşterilerdir. Reklamlarınızın başarılı olması için 5 unsur vardır; Adwords hesabınızı yapılandırmak. Doğru anahtar kelimeleri seçmek.Dikkat çekici reklam metinleri kullanmak, Doğru açılış sayfaları ( Landing Page) seçmek ve son olarak Hangi kullanıcıların müşteriye dönüştüğünü incelemek. Google “Arama Ağı Reklamları”, istediğiniz kelimede hedefleme yapabileceğiniz reklam platformudur. Oluşturacağınız reklam metnine göre, anahtar kelime belirleyebilirsiniz. Arama Ağı Reklamları, çok sayıda ürünü olan firmalar için kullanışlı bir reklam modelidir. Bu sayede her ürün ve projenizi istediğiniz anahtar kelimede hedefleyebilirsiniz.

Arama Ağı Reklam modelinde istediğiniz anahtar kelimeyi hedeflediğiniz gibi istemediğiniz anahtar kelimeyi de negatif olarak hedefleyebiliyorsunuz. Böylece, reklamlarınız istemediğiniz kelimelerde gösterilmemektedir. Adwords Arama Ağı reklamlarında ayrıca tarih, saat, konum, yeniden pazarlama ve anahtar kelime gibi hedeflemeler de yapılabilmektedir. Bir de GDN reklamları vardır, Google’un görüntülü reklam modelidir. Görüntülü reklamlar, bir resimle birlikte görüntülenen reklamlardır. Görüntülü (banner) reklamlar ile hedef kitleniz olan kullanıcıları belirleyip, marka veya işletmenizin bilinirliğinin hızla arttırılmasını sağlayabilirsiniz. Adwords Görüntülü Reklam modelinde tarih, saat, konum, konu, yerleşim (Site), yeniden pazarlama, anahtar kelime gibi hedeflemeler yapılabilmektedir. Milyonlarca yüksek kalitede haber sayfasında, belirli konulardaki web sitelerinde reklam vermemizi sağlar. İlgi düzeyi yüksek kitlelere ulaşmak için kesin hedefleme kullanır.

Görüntülü reklamcılık; farkındalık oluşturmaya, kampanya erişimini arttırmaya, dönüşümler gerçekleştirmeye yardımcı olur ve satın alma döngüsünü hızlandırır. Bir de Remarketing çerezlere dayalı bir teknolojiyle çalışan bir türü vardır. Bir javascript kodu, siteye gelen ziyaretçinin tarayıcısına bu kodun bırakılmasını sağlar. Sisteme bırakılan kod sayesinde, kullanıcının gezdiği tüm internet sitelerinde bulunan Google reklam alanlarında görsel reklamlarınızın gösterilmesini olanaklı kılar.

Bu, Google Reklam modeli ile sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, sitenizi gezip çıktıktan sonra internet ortamında ziyaret ettikleri her yerde, firmanıza ait reklamlarınızı görür. Söz konusu reklam modeli, kullanıcılarda marka bilinci  ve  siteye gelen ziyaretlerin satışa dönme oranına ciddi bir katkı sağlar. Ayrıca web sitenize yerleştirdiğimiz “Biz Sizi Arayalım” formu ile Google arama motorunun sunduğu geri dönüş bilgileri doğrultusunda, kullanıcıların hangi anahtar kelimeleri kullanarak sitenize ulaştığını ve bu formu doldurduğu tespit edilebilmektedir.

Böylelikle, reklamların sürekli olarak form doldurulmasına sebep olan kelimelere odaklanılmasını sağlıyor. Söz konusu Optimizasyon ile her geçen gün maliyet düşerken, doldurulan form oranında ise, gözle görülür bir artış olması mümkün hale geliyor.. Ekol Bilgisayar olarak Google ads konusunda da kendimize güveniyoruz ayrıca hizmet sonrası da teknik destek vermekteyiz.